Súkromná nemocnica s poliklinikou Medissimo po dvoch rokoch zmení svoje priority

Súkromná nemocnica s poliklinikou (NsP) Medissimo oslavuje v týchto dňoch dva roky od svojho vzniku. Doterajšie pôsobenie na slovenskom trhu hodnotí jej akcionár ako úspešné. Do tretieho roku však plánuje vstúpiť s novou prioritou, ktorou bude jednodňová chirurgia. V tlačovej správe pre médiá o tom informoval Tomáš Kurtanský z Media Knowledge.

"Práve po týchto výkonoch, ktoré predstavujú takmer okamžitý prístup k zákrokom s minimálnou dobou hospitalizácie, je na slovenskom trhu stále vysoký dopyt," uviedol Kurtanský.

Vedúci lekár oddelenia jednodňovej chirurgie Miroslav Hricišák je presvedčený, že NsP má na riešenie tohto dopytu dostatočné technologické vybavenie i potrebné kapacity. "Úlohou môjho tímu bude túto oblasť výkonov rozvíjať," povedal. Zdravotné zariadenie zároveň v týchto dňoch začalo s výkonom operačných zákrokov laparoskopickou metódou cez jeden rez s využitím mikrochirurgických nástrojov. S novým nastavením priorít sa však nemocnica rozhodla vzdať niektorých výkonov, ktoré nepatria do oblasti jednodňovej chirurgie. "Ich poskytovanie by bolo za súčasných podmienok, to jest bez ďalšieho paralelného zdroja financovania, napríklad zo systému verejného zdravotníctva, neefektívne. Pôjde napríklad o väčšie chirurgické invazívne výkony v brušnej chirurgii," prezradil Kurtanský. Investor súkromného zariadenia však do budúcna nevylučuje návrat k širšie koncipovanej chirurgickej starostlivosti.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: