Humanitárna organizácia ocenila Fica za aktivity pre obvinené sestričky v Líbyi

Humanitárna organizácia ocenila Fica za aktivity pre obvinené sestričky v Líbyi
Zdroj: bigstockphoto.com

Medzinárodná humanitárna organizácia lekárov na pomoc raneným a chorým deťom v oblastiach vojnových konfliktov Helios ocenila pôsobenie premiéra Roberta Fica vo veci bulharských sestričiek a palestínskeho lekára, ktorí boli v Líbyi obvinení z nakazenia detí vírusom HIV.

Prezidentka tejto organizácie Tatiana Horáková sa v liste slovenskému predsedovi vlády poďakovala za jeho ochotu a snahu pomôcť obvineným a ocenila spôsob apelovania na líbyjských predstaviteľov. "Vyjadrili ste sa, že to, čo ste v prospech odsúdených urobili, by urobil každý štandardný politik. Žiaľ, tak ako ste to urobili Vy a možno (taliansky premiér) Romano Prodi, to neurobil nik. Razantné stanoviská a ultimáta Európskej únie sú v prípade, ak ide o záchranu ľudských životov, neadekvátne," uvádza sa v liste. TASR o tom dnes informovala hovorkyňa predsedu vlády Silvia Glendová.

Ponuku slovenského premiéra na liečenie nakazených detí slovenskými odborníkmi Horáková označila za nesmierne humánne gesto. Šéfka organizácie Helios vyjadrila zároveň presvedčenie o pripravenosti slovenských expertov na HIV a AIDS pod vedením profesora Vladimíra Krčméryho poskytnúť nakazeným deťom potrebnú pomoc, a to spôsobom, ktorý v žiadnom prípade nemôže ohroziť zdravie ľudí na Slovensku.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: