Vláda: FN Nitra môže predať prebytočnú budovu, ktorej hodnota je 18,5 milióna Sk

Fakultná nemocnica (FN) Nitra môže predať päťposchodovú budovu, ktorú spravuje, pričom jej hodnotu znalci stanovili na 18,5 miliónov korún. Na dnešnom rokovaní to schválila vláda.

O prebytočnosti objektu nachádzajúcom sa v mestskej časti Čermáň rozhodla nemocnica už pred štyrmi rokmi. Minulý rok sa jej podarilo získať záujemcu o kúpu. Avšak nezisková organizácia Zátišie-prameň nádeje pre insolventnosť neuhradila dohodnutú cenu, preto FN od kúpnej zmluvy odstúpila.

Momentálne sa o nehnuteľnosť zaujímajú dve stavebné firmy - mesto Nitra a nitrianska Univerzita Konštantína Filozofa. Správca stavby preto chce vypísať osobitné ponukové konanie v čo najkratšom možnom čase.

Peniaze získané z predaja nemocnica plánuje použiť na dokončenie rekonštrukcie ďalšej nehnuteľnosti v jej správe, do ktorej sa má presťahovať novorodenecká a detská klinika. Tie sa v súčasnosti nachádzajú v provizórnych a kapacitne nevyhovujúcich priestoroch.

Predmetná budova bola postavená v roku 1973 ako 120-lôžková slobodáreň a v týchto dňoch je tu ubytovaných 18 ľudí na dobu určitú, z toho v jedenástich prípadoch ide o zamestnancov FN Nitra.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: