Jarné chudnutie organizmu škodí

Jarné chudnutie organizmu škodí
Zdroj: bigstockphoto.com

Stravovanie vyžaduje striedmosť, systematickosť a sebakontrolu počas celého roka. Jarné, sezónne a neustále sa opakujúce reštrikcie spojené so snahou schudnúť organizmu škodia. Pre TASR to konštatoval Peter Minárik z poradne pre obezitu, výživu a zdravý životný štýl.

"V ideálnom prípade by ľudia nemali mať potrebu po zime zhadzovať nadobudnuté kilogramy. Je však všeobecným fenoménom, že v zimných mesiacoch pár kíl priberú. Najmenej zaťažujúci a nevinný prípad sú 2-3 kilogramy," povedal. V princípe by však mali z hľadiska životného štýlu, stravovania, aj pohybového režimu a návykov viesť taký spôsob života, aby na hmotnosti progresívne nepriberali.

Odtučňovanie a držanie diét po zimnom období je v súčasnosti rozšíreným fenoménom v celej populácii, ale odborníci na výživu pred krátkodobými diétami varujú. Minárik upozorňuje, že nebezpečenstvo výkyvov hmotnosti hore-dolu spočíva v tom, že u časti ľudí hmotnosť paradoxne stúpa a "jojo" efekty sú zdraviu škodlivé. Neustálymi diétami sa totiž organizmus učí šetriť výdaj energie a priberá.

Hmotnosť organizmu sa rozhodne nemá upravovať hladovkou ani diétou. Odborník odporúča nenásilný zásah do každodenného režimu, ktorý stravu nezbavuje plnohodnotnosti. "Strava musí obsahovať všetky živiny – bielkoviny, sacharidy aj tuky. Ľudia pri snahe schudnúť niekedy z jedálnička absolútne vynechajú prílohy, pečivo, chlieb, zemiaky," upozorňuje Minárik.

Sacharidové prílohy by sme nemali zo stravy úplne vylúčiť, stačí len zmenšiť ich porcie a spôsob prípravy. Napr. 250 g porcie hranolčekov nahradiť 100 g varených zemiakov. Je potrebné zmeniť aj štruktúru potravín, ktoré obsahujú veľa tuku. Mastné údeniny nahradiť najchudšou šunkou, tučné mliečne výrobky – ako plnotučne syry, smotanové jogurty – nízkotučnými a odtučnenými. V strave sa musí znížiť najmä obsah živočíšneho tuku. Vhodnou náhradou bravčového mäsa sú kuracie alebo morčacie prsia a ryby.

"Ľudia si málokedy uvedomujú obrovské rozdiely v energetickom obsahu týchto potravín. Pritom 100 g bravčového bôčika má 2000 kJ a kuracie prsia len 400 kJ; klobása 2200 kJ a chudá šunka 360 kJ. A  pri zmene štruktúry stravy človek naďalej je a nemusí hladovať a držať diéty," zhodnotil Minárik.

Odporučil zvýšiť aj konzumáciu zeleniny, pretože obsah vody v strave znižuje hustotu jej energie. "Čím viac vody je v 100 gramoch potravy, tým je v nich menej kalórií. Zelenina bohatá na vodu a vlákninu dostatočne zasýti, je zdravá a nedodá telu takmer žiadnu energiu," upozornil. Odporučil tiež pitie väčšieho množstva tekutín.

Podľa odborníka na výživu by však bolo ideálne, keby ľudia tieto zásady dodržiavali pravidelne, nielen v čase, keď chcú schudnúť. "V tom prípade môžu na diéty po zime úplne zabudnúť," uzavrel.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: