Cez víkend ponúkne Bratislava už 13. ročník festivalu Dni zdravia

V bratislavskom Ružinove sa počas nastávajúceho víkendu uskutoční už 13. ročník festivalu zdravého životného štýlu a ezoteriky pod názvom Dni zdravia. Jeho cieľom je pomôcť pochopiť súvislosti medzi jednotlivými javmi, okolitým svetom a vlastnou existenciou a ponúknuť alternatívny pohľad za hranice každodennej hmotnej reality.

"Festival je jedinečným pokusom ponúknuť okrem teoretických pohľadov na životné dianie aj praktické možnosti pomoci sebe samým či bezprostrednému okoliu, aj prostredníctvom prevencie udržania zdravia a mentálnej hygieny," informoval TASR organizátor podujatia Peter Tóth. Pre návštevníkov je pripravené množstvo prednášok odborníkov zo Slovenska i zahraničia, doplnené o workshopy a praktické ukážky. "Hlavným magnetom tohtoročného festivalu je svetoznáma nemecká učiteľka kabaly Ursula Vogt a jej prednáška s názvom Kabala – cesta z omylu, viny a choroby," uvádza Tóth. Okrem toho predstaví hypnózu ako jednu z ciest možnosti riešenia problémov až na úrovni podvedomia človeka, a to v teoretickej prednáške, ale i v praktickom meditačnom cvičení.

Na festivale sa predstaví aj Iveta Henzélyová, ktorá sa venuje bylinkám, fytoterapii a ostatným metódam prírodného liečiteľstva, ako napr. apiterapia, liečba hlinou a vodou, aromaterapia či gemmoterapia. Svoje zastúpenie bude mať počas Dní zdravia numerológia, Tai chi, chiromania. Záujemcovia sa dozvedia aj o templároch na Slovensku a o liečení pomocou anjelov. Okrem prednášok a praktických ukážok je pre návštevníkov festivalu pripravený hudobný program, filmotéka, výtvarný workshop, rozprávkové predstavenie pre deti aj dospelých, ale i ukážky rôznych remesiel, drotárstva, košikárstva, keramiky, zdobenie medovníkov, výroba sviečok z včelieho vosku, paličkovanie či výroba bábik a postavičiek zo šúpolia.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: