Prvá súkromná NsP v SR je s ohlasom ľudí spokojná

Ohlasy ľudí na prvú súkromnú nemocnicu (NsP) na Slovensku, ktorá funguje od mája, sú podľa jej riaditeľa Slavomíra Maličkaya dobré. Zariadenie ponúkalo pôvodne iba systém kariet, v rámci ktorého si klient predplatil celoročnú starostlivosť v hodnote 1200 až 3000 eur (36.151 - 90.378 Sk). "Nábeh kartových klientov bol značný, za pár mesiacov 1000 držiteľov pri tých sumách je určite dobrý nábeh, je to však iba jeden produkt, veľa si sľubujeme od nového produktu, ktorým oslovujeme širšiu cieľovú skupinu," konštatoval pre TASR.

Súkromné zdravotnícke zariadenie chce v súčasnosti zverejnením cenníka jednotlivých výkonov osloviť aj samoplatcov, ktorí majú záujem o vyšetrenie či chirurgický zákrok bez dlhých čakacích dôb. NsP má uzatvorené aj zmluvy so zdravotnými poisťovňami. So všetkými má uzatvorenú základnú zmluvu, ktorá pokrýva návštevu praktického lekára. V prípade súkromných poisťovní Apollo a Union môžu poistenci v rámci verejného zdravotného poistenia využiť aj špecializované vyšetrenia či rádiodiagnostiku. Od budúceho roku chce nemocnica širšie spolupracovať aj s poisťovňou Dôvera, ktorá sa zlučuje s Apollom.

Nemocnicu s poliklinikou Medissimo v bratislavskej Petržalke prevádzkuje spoločnosť SI Medical, ktorá je súčasťou investičnej skupiny Slovintegra. Celková investícia do projektu dosiahla takmer 30 miliónov eur (903,8 milióna Sk). Ako konštatoval pri jej otváraní predseda predstavenstva investičnej skupiny Slovintegra Slavomír Hatina, projekt sa rozbieha v čase krízy. Očakáva preto, že návratnosť investícii bude dlhšia, ako sa predpokladalo.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: