ÚVZ SR upozorňuje na nebezpečné kozmetické výrobky

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR upozorňuje na výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov v Európskej únii, ktoré nahlásil do systému RAPEX (rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky) kontrolný orgán v Nemecku.

Ide o nasledujúce výrobky Skin Light Lait Cocoa Butter - telové maslo na zosvetlenie pokožky, značka: Skin Light, krajina pôvodu: Pobrežie Slonoviny, distribútor: Aheco African Food Supplies Glashorst 123 3925 BR Scherpenzeel (Gld) The Nederlands, výrobná šarža: LCBSL E 31. Beauty Body Oil with Vitamin E - krém na zosvetlenie pokožky, značka: Peau Claire, krajina pôvodu: Pobrežie Slonoviny, neznámeho dovozcu, výrobná šarža: LOT 469. Clear Essence Platinum Line Skin Beautifying Milk with Maxi-Tone - pleťové mlieko, značka: Clear Essence, krajina pôvodu: USA distribútor: GT World of Beauty 63571 Gelnhausen, výrobná šarža: #080930-1.

Lightening Body Lotion - krém na zosvetlenie pokožky, značka: SIVOCLAIR, krajina pôvodu: Pobrežie Slonoviny, výrobná šarža: 1701. "Spomenuté výrobky obsahujú hydrochinón - látku, ktorá sa môže požívať iba do výrobkov na farbenie vlasov a do výrobkov na nechtový dizajn. Výrobky môžu spôsobiť kožné alergie," vysvetlila hovorkyňa ÚVZ SR Lenka Šramková. Podľa úradu je možné, že uvedené výrobky sa vyskytujú aj na trhu Slovenskej republiky, preto spotrebiteľom odporúča, aby ich nekupovali a v prípade, že tak urobili, aby ich ďalej nepoužívali.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: