Pre Američanov je chudnutie viac želaním než realitou

Viac než polovica Američanov by sa chcela zbaviť nadbytočných kilogramov, ale iba necelá polovica z nich preto aj niečo robí. Vyplýva to z aktuálneho prieskumu agentúry Gallup.

V prieskume 58 percent Američanov zhodnotilo svoju hmotnosť ako viac-menej optimálnu. Presne 36 percent sa priznalo k nadváhe a šesť percent sa ohodnotilo, že sú príliš chudí. Až 55 percent opýtaných uviedlo, že by si želali schudnúť. Iba 27 percent však potvrdilo, že sa o chudnutie vážne usiluje. Analytici vidia vysvetlenie najmä v tom, že ľudia s nadváhou v intervale medzi jedným až piatimi kilogramami nepovažujú cielené chudnutie za také dôležité.

Výskumníci agentúry Gallup však v správe upozornili, že podiel obéznych obyvateľov na celkovej americkej populácii by mohol do roku 2018 dosiahnuť až 40 percent, čo by viedlo k 4-násobnému zvýšeniu zdravotných výdavkov spojených s liečením následkov obezity. Prieskum realizovala agentúra Gallup 5. – 8. novembra na vzorke 1008 dospelých Američanov. Štandardná odchýlka predstavuje 4 percentá.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: