Plavecké potreby pre najmenších môžu chrániť aj pred nebezpečným UV žiarením

Plávanie dojčiat a malých detí dnes už nie je ničím nezvyčajným. Vrásky na tvári nemusí robiť rodičom a prevádzkovateľom bazénov ani znečistená voda z detských plienok. Na trhu je dnes už široká ponuka plaveckých potrieb pre dojčatá a deti, ktoré nielen chránia ich zdravie, ale zabezpečujú aj hygienu v prostredí bazénov a kúpacích plôch. Aby ste sa vyhli problému, že obsah plienky vášho dieťatka znečistil vodu bazéna, stiahnite po špeciálnych plavkách. "Tie sú vyrobené z elastického neoprénu s mäkkým priliehavým strihom a širokým pásom z tkaniny s vysokým obsahom kaučuku, aby zostali všetky nečistoty vo vnútri," vysvetlila obchodníčka Andrea Abbrentová. Takéto plavky neobsahujú žiadne šnúrky, suchý zips, ani gumu a môžu byť nosené s alebo bez konvenčných plaveckých plienok, pričom sa ich podšívka ľahko čistí.

Detské plaváčiky v podobe plaviek s nastaviteľným plávacím systémom, napríklad s dvoma plavákmi v jednom vrecku, umožňujú individuálne upraviť plaváčik potrebám dieťaťa. "Na rozdiel od klasických rukávnikov môže dieťa v tomto úbore plne využiť ruky a ramená, pričom sa drží v správnej polohe pre plávanie. Tento typ oblečenia umožňuje deťom získať vo vode dôveru a jednotlivé plaváky môžeme postupne odstraňovať až do štádia, keď dieťa pláva úplne samo bez ich pomoci," hovorí Abbrentová. Do ponuky plaveckých potrieb pre najmenších patria v súčasnosti napríklad aj detské neoprény, ktoré udržujú dieťa vo vode v teple, zabraňujú šokovým faktorom pri prechode napríklad z bazéna do šatne. "Toto oblečenie spevňuje telo dieťaťa a rodičia sú pri jeho uchopení vo vode istejší. Detské neoprény sú vhodné na športové aktivity s deťmi, na pobyt v studenšej vode, prípadne na pobyt na člne."

Deti do troch rokov by podľa odborníkov nemali byť vystavované priamemu slnečnému žiareniu. Plážové kombinézy pre deti vyrobené z textílií s ochranným faktorom SPF 50+ poskytujú ochranu pred nebezpečným UV žiarením. Kombinézy sú vyrábané z príjemných materiálov a poskytujú ochranu aj takým oblastiam tela, akými sú krk, ramená a hrudník. "Osveta používania ochranných krémov sa rozširuje aj na oblasť používania materiálov a textílií s ochranným faktorom. Výrobky z týchto materiálov zvyšujú ochranu detí pred nebezpečnými slnečnými lúčmi," dodala Abbrentová.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: