Vyše 5000 Staromešťanov chce zdravotné služby na Bezručovej ulici

Petíciu s vyše 5000 podpismi za obnovenie zdravotných služieb v bývalej poliklinike na Bezručovej ulici v Bratislave dnes odovzdali jej iniciátori na magistráte hlavného mesta.

Objekt polikliniky aj susedná nemocnica od roku 2005 neslúžia pôvodnej funkcii a Ministerstvo zdravotníctva SR budovy predalo súkromnému vlastníkovi, ktorý ich chce využívať na iné účely. Tým sa obyvateľom v centre mesta veľmi zhoršila situácia v týchto službách. Samospráva Starého Mesta mala záujem o ponechanie zdravotnej činnosti polikliniky aj o jej vlastníctvo, no neuspela. Naposledy jej zastupiteľstvo vo februári 2010 odsúhlasilo zámer vyčleniť 2700 m2 na zdravotné služby, čo je asi 20 percent z celkového rozsahu, a mohlo by tam vzniknúť asi sto ambulancií. Staromestskí poslanci odporučili mestskému zastupiteľstvu, aby uvedený zámer zadefinovalo v rámci schválenia územného plánu zóny Dunajská.

"Zatiaľ sa tak nestalo, a preto sme sa rozhodli odovzdať petíciu, aby sa tým nové mestské zastupiteľstvo po sobotných voľbách zaoberalo. Je to želanie vyše 5000 Staromešťanov, prevažne seniorov, ktorí musia chodiť na Kramáre alebo Antolskú ulicu v Petržalke," zdôvodnil pre TASR iniciátor petície Martin Borguľa. Podľa neho odporúčanie Starého Mesta na čiastočné ponechanie objektu na zdravotné účely nie je v súlade so stavebným zákonom. Preto mestské zastupiteľstvo musí rozhodnúť, či tam môžu byť byty a hotel alebo zdravotníctvo a sociálne služby. Aj podľa ďalšieho člena petičného výboru neurológa Juraja Štofka je zrušenie polikliniky veľkým problémom pre mnohých Staromešťanov. "Veľmi im to skomplikovalo život, pretože na Bezručovu to mali najbližšie. Najmä starým občanom robí problém dostať sa aj k lekárovi na neďalekú Mickiewiczovu ulicu," dodal Štofko.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: