Nemocnica v Rimavskej Sobote sa modernizuje, pribudli v nej aj nové prístroje

Všeobecná nemocnica v Rimavskej Sobote realizuje kompletnú modernizáciu ambulantnej starostlivosti, na ktorú získala peniaze z eurofondov.

Za 2,1 milióna eur sa v kardioprojekte počíta so stavebnými úpravami na internom pavilóne. "Dôjde k obnove starých priestorov kardiologickej a endokrinologickej ambulancie, ktoré sa zmenia ma kardiologickú, ambulanciu funkčnej diagnostiky a mala by tam byť aj miniinvazívna kardiologická sála," vysvetlil TASR zástupca riaditeľa nemocnice Slavomír Imriš. Doplnil, že rekonštrukcia sa začala pred mesiacom, mala by byť ukončená koncom apríla a komplet celý projekt sa skončí v októbri.

Nemocnica už zakúpila aj prístroje na diagnostiku kardiovaskulárnych ochorení. "Sú to prístroje na funkčnú diagnostiku a prístroj na vyšetrenie ciev a srdca – CT prístroj, ktorý by mal spĺňať podmienky CT koronárnych vyšetrení. Doteraz tento prístroj na Gemeri nebol a všetci pacienti s kardiovaskulárnymi ochoreniami museli ísť na vyšetrenia do Banskej Bystrice alebo Košíc," informoval Imriš s tým, že snahou nemocnice v Rimavskej Sobote je pomáhať ľuďom pri akútnych kardiologických zlyhaniach, ktoré už budú môcť liečiť. Po dokončení projektu zameraného na kardiológiu sa bude snažiť nezisková organizácia Nemocnice a polikliniky, n.o, ktorá nemocnicu prevádzkuje, dokončiť nedostavaný B pavilón, kde by bola chirurgicko-traumatologická časť a tým by sa urgentná medicína dostala do nových priestorov. Urobili by sa tam nové chirurgické sály a zakúpila nová prístrojová technika.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: